Poprzednie edycje

Zobacz gdzie byliśmy w zeszłych latach

Edycja 2023

Meta

comacchio

Trasa

1650 km

Uczestnicy

500 osób

Najlepszy czas

19 Godzin

Ach co to był za Krakostop!
W ubiegłym roku nasz wyścig cieszył się największą od lat popularnością. Blisko 600 osób (z czego 250 par stopujących) zdecydowało się z nami spędzić niezapomnianą majówkę we włoskim Comacchio.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Niektórzy po drodze utknęli w miejscowościach położonych na trasie, lecz finalnie większość uczestników dotarła na miejsce. Pierwsza para - Hania i Dorota, przybyła do nas w rekordowo szybkim czasie 15 godzin i 8 minut, podróżując przy tym tylko trzema stopami! Druga para pojawiła się na mecie niecałe 20 minut później z czasem 15 godzin i 25 minut, a podium zamknęła para, która przyjechała w ciągu 24 godzin i 9 minut. Atmosfera na campingu była bardzo wesoła, chociaż pogoda nie sprzyjała nam każdego dnia. Codziennym imprezom towarzyszyło wino, które było zdecydowanie najlepszym trunkiem tej edycji. W tle można było usłyszeć dźwięk “Sara perché ti amo” oraz wiele innych włoskich hitów. Krakostopowicze mieli również okazję zmierzyć się w różnorodnych rywalizacjach, brać udział w imprezach tematycznych oraz zwiedzić San Marino i Bolonię. Ta edycja zdecydowanie pozostanie w pamięci naszej oraz uczestników na długi czas.

Zobacz więcej
Edycja2023

Edycja 2022

Meta

kalamitsi

Trasa

1650 km

Uczestnicy

400 osób

Najlepszy czas

33 Godzin

30 kwietnia 2022 roku, standardowo o godzinie 9:00 wystartowała już IX edycja Krakostopu. Rok ten był rokiem powrotów - po 4 latach ponownie odwiedziliśmy Grecję! W Kalamitsi bawiliśmy się prawie jak na salonach (albo Salonikach). Podróżnicy z Krakowa udekorowali drogi południowo-wschodniej Europy błękitnymi koszulkami i swoimi wspaniałym kolorowymi akcentami! Ale zanim wyruszyli, wyposażeni zostali przez Nas i naszych sponsorów w prowiant, niezbędnik autostopowicza, zniżki oraz akcesoria, mające im ułatwić wyprawę spod - znanego z lat poprzednich - kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej. Na mecie panował klimat niczym na wyspie z filmu ,,Mamma Mia!", a imprezy przy muzyce DJ'a Party Hard kończyły się dopiero o wschodzie słońca. Majówka w Grecji odbyła się pod znakiem świetnej zabawy, sportowej rywalizacji, chillowania w słońcu i relaksujących zabiegów jak ze SPA.

Zobacz więcej
Edycja2022

Edycja 2021

Meta

tarquinia

Trasa

1500 km

Uczestnicy

200 osób

Najlepszy czas

25 Godzin

Wyjątkowo 11 września 2021 roku, równo o godzinie 9:00, spod budynku Akademii Górniczo-Hutniczej, uczestnicy VIII edycji Krakostopu ruszyli na podbój słonecznej Italii! Ta edycja była wyjątkowa nie tylko ze względu na jesienną datę. Wszyscy z utęsknieniem wyczekiwaliśmy momentu, w którym ponownie pozwolimy się ponieść autostopowej przygodzie po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią SARS-CoV-2. Po wielkim rozczarowaniu, którym okazała się konieczność odwołania wyścigu w 2020 roku, odrodziliśmy się niczym Feniks z popiołów i dokładając wszelkich starań przygotowaliśmy dla Was niezapomnianą Festa Italiana! Malownicza trasa prowadziła uczestników przez majestatyczne, pełne zamków i tajemnic Czechy, niesamowite górskie krajobrazy Austrii i oczywiście pełne historii i słońca Włochy. Na mecie, zwyczajowo, naszych Krakostopowiczów czekała masa atrakcji poczynając od chillowania na pięknej, piaszczystej plaży czy basenie, poprzez rywalizację w Drunkmagedonie, Krakostopowych Igrzyskach i innych zawodach (nie tylko) sportowych, kończąc na zabawie do rana w klimatach lat 80-tych, hawajskich oraz obowiązkowego włoskiego wesela (legenda nawet głosi, że to faktycznie było czyjeś wesele).

Zobacz więcej
Edycja2021

Edycja 2019

Meta

kiten

Trasa

1700 km

Uczestnicy

500 osób

Najlepszy czas

31 Godzin

27 kwietnia 2019 roku zwyczajowo o godzinie 9:00, uczestnicy już VII Edycji Krakostopu wyruszyli spod budynku Centrum Dydaktyki AGH. W tym roku udali się oni po raz pierwszy nad Morze Czarne a dokładnie do nadmorskiego Kiten w Bułgarii. Ponownie nasi autostopowicze wedle kolorystycznego motywu przewodniego założyli białe koszulki, jednak w czerwono-zielone napisy nawiązujące oczywiście do flagi państwa, do którego zmierzali. Mieli ogromne pole do manewru jeśli chodzi o trasę dojazdu do mety, ponieważ nadkładając drogi do Wiednia mieli okazję wziąć udział w grze ,,Ekspedycja Expres”! Na mecie oczywiście czekała masa nowych oraz dobrze znanych już atrakcji m.in. bieg Janusza i Grażyny, gra miejska czy krakostopowe igrzyska.

Zobacz więcej
Edycja2019

Edycja 2018

Meta

igumenitsa

Trasa

1700 km

Uczestnicy

500 osób

Najlepszy czas

35 Godzin

28 Kwietnia 2018 roku, równo o godzinie 9:00 wystartowała już VI edycja Krakostopu. Przed uczestnikami było nie lada wyzwanie, gdyż musieli dostać się wyłącznie autostopem, do odległej mety, znajdującej się w greckiej Igumenitsie. W wyścigu wystartowało 500 osób, a pakiety startowe rekordowo rozeszły się w 3 dni! Nasi Krakostopowicze pięknie prezentowali się na europejski drogach w białych koszulkach, nawiązujących do Greckiej mitologii. Pogoda była nieziemska, a na mecie można była wziąć udział w tak szlachetnych konkurencjach i zabawach jak: Mistrzostwa we Flanki, Igrzyska Krakostopowe, Greckie Wesele czy Festiwal Kolorów. Imprezy nie było końca, a uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy. To się nazywa majówka!

Zobacz więcej
Edycja2018

Edycja 2017

Meta

barcelona

Trasa

2300 km

Uczestnicy

500 osób

Najlepszy czas

35 Godzin

29 kwietnia 2017 roku spod budynku Biblioteki Głównej AGH ruszył już piąty Krakowski Wyścig Autostopowy – Krakostop. W 2017 Krakostopowicze ruszyli na podbój katalońskiej Barcelony. Camping znajdował się w małym miasteczku pod Barceloną. Krakostopowicze mieli do pokonania 2200 km, a pierwsza para pojawiła się na mecie po 36 godzinach. Tym razem najmodniejszym kolorem na szosach był czerwony!

Zobacz więcej
Edycja2017

Edycja 2016

Meta

bar budva

Trasa

1500 km

Uczestnicy

400 osób

Najlepszy czas

24 Godzin

29 kwietnia 2016r o godz. 9.00 spod budynku Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH ruszył czwarty Krakowski Wyścig Autostopowy – Krakostop. Tym razem naszym celem była Czarnogóra a dokładnie Camping Marsylia w Buljaricy. W wyścigu wystartowało 400 osób, a pierwsza para zameldowała się na miejscu już po 24 godzinach i 30 minutach!!! Na drogach panowały pomarańczowe koszulki, których kierowcy nie byli w stanie nie zauważyć. Choć pogoda w Czarnogórze nas nie rozpieszczała nie przeszkodziło nam to w dobrej zabawie. Tym razem najmodniejszym kolorem na szosach był pomarańczowy!

Zobacz więcej
Edycja2016

Edycja 2015

Meta

monako

Trasa

1600 km

Uczestnicy

400 osób

Najlepszy czas

25 Godzin

29 kwietnia 2015 roku ponownie spod budynku Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH ruszył już trzeci Krakowski Wyścig Autostopowy – Krakostop. W 2015 Krakostopowicze ruszyli na podbój granicy włosko – francuskiej. Camping znajdował się w małym, włoskim miasteczku Isolabona, które zachwyciło wszystkich widokami. A rzut beretem od tego miejsca Znajduje się Monaco, które stało się przewodnim miastem tej edycji. Tym razem najmodniejszym kolorem na szosach był żółty!

Zobacz więcej
Edycja2015

Edycja 2014

Meta

zadar

Trasa

1100 km

Uczestnicy

300 osób

Najlepszy czas

18 Godzin

30 kwietnia 2014 roku spod gmachu Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH ruszył drugi Krakowski Wyścig Autostopowy – Krakostop. W roku 2014 celem Krakostopowiczów był chorwacki Zadar. A trasa z Krakowa do mety zabarwiła się na lazurowo, nawiązując do koloru wody u wybrzeży Chorwacji.

Zobacz więcej
Edycja2014

Edycja 2013

Meta

werona

Trasa

1200 km

Uczestnicy

210 osób

Najlepszy czas

16 Godzin

27 kwietnia 2013 roku spod gmachu Biblioteki Głównej AGH ruszył wyścig do Werony, a konkretniej Campingu Spiaggia d'oro w Lazise nad jeziorem Garda. W zeszłym roku na trasie wyścigu panowały intensywnie zielone koszulki, które przyciągały uwagę kierowców. Kolor nie był przypadkowy, a jego główną pomysłodawczynią była jedna z organizatorek, która nie kryje swojego uwielbienia do wszystkiego co zielone. Jednak moda przemija i każdego roku Krakostopowicze ruszają w innym kolorze.

Zobacz więcej
Edycja2013
Krakostop | Poprzednie edycje